.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
سبک زندگی اسلامی؛ تضمین کننده عالی ترین سطح تأمین نیازهای انسان

این مطلب، ابتدا نظری بود که ذیل خبری در سایت «فرهنگ نیوز» (+) نوشتم؛ اما از گذاشتن نظر منصرف شدم و تصمیم گرفتم اینجا منتشرش کنم.

در شریعت ما، تحریک جنسی حداقل و تأمین جنسی حداکثر است و به این ترتیب، میل جنسی در مسیر سعادت و رشد بشریت قرار می گیرد. در غرب، تحریک جنسی حداکثر و تأمین جنسی حداقل است و آثار این رویکرد ضدانسانی، در سبک زندگی و انحراف های جدیدشان -مثل خیانت و جدایی و همجنس گرایی و آزار و اذیت و خشونت و جرم و جنایت و غیره- به وضوح دیده می شود.

ازدواج دائم و ازدواج موقت، هر دو در اسلام به شکلی تعبیه شده اند که تأمین جنسی زن و مرد به حداکثر برسد و خانه زن و مرد مسلمان، به جایگاهی امن و آرام و پرلذت تبدیل شود. با ازدواج دائم و ازدواج موقت که لوازم و مقدماتی نیاز دارد (از جمله مهریه، اذن پدر، خطبه، شاهد و ...)، فطرت و عزت و احترام و خوشبختی امروز و آینده و سلامتی جسم و روح زن و مرد تأمین می شود.

در روش اسلام، زن تحقیر نمی شود؛ چون در معرض طمع و سوء استفاده قرار نمی گیرد و وسیله و ابزار و کالا انگاشته نمی شود. در روش اسلام، مرد هم تحقیر نمی شود؛ چون برای رفع نیاز خود، مجبور به حیله و دروغ و تطمیع و تهدید و گدایی و هزینه دادن و مخفی شدن و هزار حقارت دیگر نمی شود.

در روش اسلام، تأمین نیازهای عاطفی و جنسی، در زمان مناسب و در مکان مناسب و به زیباترین و اثربخش ترین شکل ممکن اتفاق می افتد و نه زن و نه مرد، نگران انباشته شدن نیازهایشان و هزینه دادن ها و تحقیر شدن ها و دست و پا زدن ها و ناکام ماندن ها برای رفع نیازهای اساسی خود نیستند.

در روش غرب، خانه برای زن و مرد جایی است که بیشترین نیازها در آن شعله می کشد و جسم و روح انسان آماده دریافت پاسخ این نیازهاست؛ ولی کمترین تأمین و برآورده شدن نیازها در آن اتفاق می افتد؛ در عوض، زن و مرد برای تأمین نیازهای خود، از جمله نیاز جنسی، باید بیرون از خانه و خانواده دست و پا بزنند و در فضایی پرخطر و غیرقابل اطمینان و غیرانسانی، سرپوشی روی نیازهای برآورده نشده و انباشته شده خود بگذارند و هیچ گاه احساس رضایت و تأمین کامل نیاز و آسودگی جسم و روح نکنند؛ چون اساسا اینگونه نیازها جز در فضایی آرام و امن و عاطفی در خانه و خانواده برآورده نمی شود.

اگر شریعت اسلام ناب به صورت جامع و کامل به مردم معرفی شود و انطباق آن با فطرت و نیازها و مسیر سعادت انسان به صورتی شفاف و روشن و زیبا نشان داده شود، نه مسلمانان، بلکه همه ابناء بشر به این سبک زندگی معتقد خواهند شد و به آن عمل خواهند کرد.

آخرین مطالب
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو