تبلیغات
خـون بهـا - اصلاح طلبان بخوانند!
.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
اصلاح طلبان بخوانند!

این نوشته، تذكرات و توصیه هایی صادقانه و دلسوزانه و در راستای امر رهبری فرزانه بر كمك و حمایت از دولت جدید است. مخاطب این متن، بزرگان جریان اصلاح طلبی و پیروان و علاقمندان آن هستند؛ هر چند، دوست دارم كه دوستان اصول گرای من هم این متن را بخوانند و به آن فكر كنند. اگر آنچه كه در ادامه می آید، زاویه ای با خط امام -چه امام خمینی و چه امام خامنه ای- دارد، مطرح بفرمایید!

***

- ما در مدیریت صحنه انتخابات گذشته موفق عمل نكردیم و رقیب ما از این فرصت استفاده كرد و با دو سه حركت هوشمندانه، پیروز شد. پیروزی شما برای خودتان هم غیر منتظره بود. بنابراین، احتمال بدهید كه پیروزی بعدی هم غیرمنتظره، اما این بار، به سود ما و به زیان شما باشد. دلبستگی بی مورد به این پیروزی، سبب نشود كه بعد از انتخابات آینده، هوای تقلب به سرتان بزند!

- عملكرد شما با نگاه های تیزبین مردم رصد می شود و اگر شعارها و وعده های شما، به خصوص در زمینه اقتصاد، محقق نشود، آرای شما به شدت ریزش می كند. پس، سعی كنید بیشتر سرگرم سامان دادن به امور كشور باشید و از بازی سیاسی و سیاسی بازی پرهیز كنید!

- هر چقدر بیشتر شعار اعتدال می دهید، بیشتر گرفتار بی اعتلالی می شوید! چون فكر می كنید كه خودتان خیلی معتدل هستید و بقیه خیلی نامعتدل! بنابراین، در رفتارهایتان، معیار درستی برای اعتدال در نظر نمی گیرید و مراقبت ویژه ای برای انطباق با آن معیار صورت نمی دهید. به این ترتیب، رفتارهای نامعتدلی از شما سر می زند كه مایه آبروریزی می شود. بیش از ما، خود شما باید حواستان باشد كه چه اندازه معتدل هستید. بیش ما، خود شما باید به انتقاد و اعتراض نسبت به رفتارهای نامعتدل خود بپردازید.

- برای شما فرق می كند كه انتقاد كنید یا انتقاد شوید. شما راحت تر هستید كه انتقاد كننده باشید؛ نه انتقاد شونده؛ ولی برای ما فرقی نمی كند. چون، چه انتقاد كنیم و چه انتقاد بشویم، چه ایراد در ما باشد و چه در شما، ضربه خوردن نظام و كند شدن حركت ملت به سوی آرمان ها و ارزش هایمان، به شدت آزارمان می دهد و آرام نمی گیریم. بر همین اساس، ما بنا نداریم با شما همان كاری را بكنیم كه شما با ما در هشت سال گذشته كردید. ما بنای انتقام جویی نداریم؛ ولی اجازه بدهید هر زمان كه تصور كردیم كه شما از مسیر خارج شده اید، انتقاد كنیم.

- رأی اعتمادی كه به كابینه پیشنهادی آقای روحانی داده شد، مسئولیت سنگینی به دوش شما گذاشت. مردم از رسانه ملی شاهد جلسات رأی اعتماد بودند. هر عملی كه بر خلاف گفته های وزرای رأی گرفته و آقای روحانی باشد، از سوی مردم «نفاق» تلقی می شود. بنابراین، سعی كنید به حرف هایی كه زده شد عمل كنید و اگر موفق به عمل نشدید، روشن و شفاف توضیح بدهید و عذرخواهی كنید. حیف است كه كسانی كه از مجلس رأی اعتماد گرفته اند، از مردم رأی بی اعتمادی بگیرند. با اینكه شما رقیب ما هستید و دلخوری هایی هم از برخی رفتارهای شما داریم، دوست نداریم از دایره نظام بیرون بیفتید.

- دستاوردهای دولت آقای احمدی نژاد كم نیست؛ قابل انكار هم نیست. نادیده گرفتن دستاوردهای دوره های گذشته، همان رفتاری بود كه گاهی از آقای احمدی سر می زد و داد شما در می آمد. اكنون شایسته است كه خود شما مرتكب سیاه نمایی و انكار دستاوردهای دولت آقای احمدی نژاد نشوید. به نفع شماست كه بر مبنای همین دستاوردها و توانمندی ها و امكانات موجود، برنامه ریزی و اقدام كنید و به صورت شفاف و واقعی و منصفانه برای مردم توضیح دهید كه از دوره قبل چه چیزی تحویل گرفته اید و چه استفاده ای از آن برده اید و چه كاری بر روی آن انجام داده اید و چه نتیجه ای گرفته اید. مردم به خدماتی كه در دوره آقای احمدی نژاد صورت گرفته است، دلبستگی دارند. سیاه نمایی نسبت به آن، سبب واكنش منفی مردم نسبت به شما و ریزش آرای شما خواهد شد.

- اما موضوع فتنه: اصلاح طلبان در جریان فتنه بد عمل كردند و باید به فكر جبران آن باشند. بهترین كاری كه شما در این خصوص می توانید بكنید این است كه به در عمل ثابت كنید كه حتی اگر در گذشته هم دستی بر آتش فتنه داشته اید -كه امیدوارم هیچ كدامتان اینگونه نباشید- امروز به مبانی و آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایمان دارید. ایمان دارید یعنی اینكه به آن اعتقاد دارید، به آن عشق می ورزید و به آن عمل می كنید. هر چقدر بیشتر شعار بدهید كه من فتنه گر نبودم و من آدم خوبی بودم و من بصیرت داشتم، اوضاعتان خراب تر می شود. راه چاره همان است كه عرض شد.

- توصیه آخر: به هر دری بزنید، هر چقدر خدمت كنید، كشور گلستان بشود، اگر پیروی از رهبری نداشته باشید، اگر در فكر و حرف و عمل، هم جهت با رهبری نباشید، اگر امامی غیر از امام خامنه ای برگزینید، در دنیا و آخرت خسران خواهید دید. در مسیر رهبری گام بردارید؛ ما هم برای توفیق شما دعا می كنیم، هم آستین بالا می زنیم و كمكتان می كنیم.

آخرین مطالب