تبلیغات
خـون بهـا - پیرامون عدم تأیید صلاحیت آقای هاشمی
.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
پیرامون عدم تأیید صلاحیت آقای هاشمی

دیروز به شدت نگران نتیجه بررسی های شورای نگهبان بودم و مهمترین نگرانی من، موضوع آقای هاشمی بود. من معتقد بودم و هستم كه تأیید صلاحیت آقای هاشمی، ضررش برای جمهوری اسلامی بیشتر از تأیید صلاحیت مشایی است! چون تأیید صلاحیت آقای هاشمی معنایش این است كه آن هزینه ای كه نظام در فتنه 88 پرداخت تا به یك تجربه كارگشا برای آینده -كه امروز باشد- برسد، همه اش به باد رفته و ما هیچ درسی از این ماجرا نگرفته ایم. در حالی كه تأیید صلاحیت مشایی می توانست با بدبینانه ترین نگاه، صرفاً مهلت دادن به جریان انحرافی باشد برای اینكه بعد از شكست خوردن در انتخابات -كه به نظر من حتمی بود- از عرصه سیاسی كشور كنار برود یا اینكه صرفاً ترفندی باشد برای اینكه جریان حاكم بهانه ای برای بر هم زدن نظم و آرامش انتخابات پیش رو نداشته باشد. ضرر این كجا و ضرر آن كجا؟!

در این مدت، در بیشتر تحلیل هایی كه دیدم، فرض این بوده كه صلاحیت آقای هاشمی تأیید خواهد شد و همچنین، كم دیدم تحلیل هایی كه رد صلاحیت مشایی را حتمی بدانند. خود من هم نمی دانستم كه شورای نگهبان چگونه تكلیف آقای هاشمی را روشن خواهد كرد؛ ولی امید داشتم كه نه صلاحیت آقای هاشمی و نه صلاحیت مشایی تأیید نشود؛ با تأكید بر اینكه صلاحیت آقای هاشمی نباید تأیید شود.

من اگر بخواهم خیلی خوش بینانه درباره آقای هاشمی نظر بدهم، اینگونه می گویم كه در جریان فتنه 88، آقای هاشمی می توانست بیش از هر كس دیگری «عمـــار» باشد؛ ولی نبود. این نهایت لطفی است كه می شود به آقای هاشمی كرد؛ به پاس خدماتی كه زمانی برای انقلاب داشته است.

این همه فریاد زده شد كه یك عده در زمان فتنه باید موضع گیری روشن می كردند؛ به مردم آگاهی و بصیرت می دادند؛ با دشمن مرزبندی می كردند؛ پشت سر ولایت می ایستادند؛... این همه فریاد زده شد علیه بی بصیرت ها، غفلت زده ها، ساكتین، مذبذبین، مثل سگ پشیمان ها، دشمن شادكن ها، آنهایی كه بی.بی.سی را تغذیه می كردند، آنهایی كه امروز نفاقشان رو شده است، آنهایی كه...

اگر صلاحیت آقای هاشمی تأیید می شد، معنایش برای من این بود كه همه این فریادها كشك حساب شده است! و این سوال پیش می آمد كه پس شورای نگهبان چه غلطی می كند؟! هنر كرده كه صلاحیت آن كلاه شاپو به سرها و دستمال به گردن ها و كراوات زده ها و درس نخوانده ها و تازه به سن بلوغ رسیده ها و از ننه قهر كرده ها را تأیید نكرده؟!

كسی كه در آن برحه حساس فتنه باید عمـــار می بود و نبود، یا به مبانی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب پایبند نیست، یا از حداقل درایت برخوردار نیست تا بفهمد كه اگر پایبند به مبانی و ارزش های نظام است، باید به ندای أین عمـــار رهبری لبیك بگوید و در این مسیر قدم بردارد.

بحث من این نیست كه اگر آقای هاشمی «رییس جمهور بشود»، وضع مملكت بدتر می شود؛ بحث من این است كه اگر آقای هاشمی «تأیید صلاحیت می شد»، وضع مملكت قطعاً بدتر می شد؛ حتی اگر رییس جمهور نمی شد! چون معلوم می شد كه در این نظام، می شود به ولایت پشت كرد و همچنان در صحنه باقی ماند و جولان داد؛ بدون اینكه آب از آب تكان بخورد و هزینه ای پرداخته شود. الحمد لله كه شورای نگهبان نشان داد كه اینگونه نیست.

آخرین مطالب