.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
زمینه های لاموجود انقلاب مخملی در ایران

خیلی ها این روزها نگران هستند. نگران فردا. یک سؤال را دائما از خود می پرسند: "چه سر نوشتی برای این انقلاب رقم خواهد خورد؟"

«و نرید أن نمن علی الذّین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثین»

و انقلاب ما، انقلاب پا برهنه ها بود. انقلاب ما انقلاب مستضعفین بود. تردیدی نیست که آینده ای روشن خواهد داشت.

نمی دانم دشمن با خود چه فکری کرده است. با چه محاسباتی به این نتیحه رسیده است که می تواند این نظام را سرنگون کند. چقدر دشمن ما احمق است! سند عرت و افتخار و سربلندی انقلاب اسلامی ایران، با خون هزاران شهید مهر و امضا شده است. خون هایی که در عاشورا ریخته شد، ضامن بقای اسلام برای همیشه شد؛ و آن خون هایی که در دفاع مقدس، ضامن بقای انقلاب برای همیشه. کی می خواهند این را بفهمند؟!

باید پرسید، کشورهایی نظیر گرجستان و اوکراین و قرقیزستان که انقلاب های مخملی در آنها طرح ریزی و اجرا شد و به پیروزی رسید، اساسا شباهتی هم به ایران دارند که نتیجه بگیریم که در ایران هم می توان انقلاب مخملی به راه انداخت؟

انقلاب های مخملی (انقلاب گل رز در گرجستان در سال 2003، انقلاب نارنجی در اوکراین در سال 2004، انقلاب لاله ای در قرقیزستان در سال 2005)، همگی در بستر فضاهای سیاسی انتخاباتی اجرا شدند. در تمام این انقلاب ها، پیروز میدان نماینده یا نمایندگان مورد علاقه ایالات متحده امریکا بود. در تمام این انتخابات ها، نقش رسانه های غربی بسیار حیاتی بود. در تمام این انقلاب ها، ایالات متحده امریکا هزینه های مالی و تدارکاتی را تأمین می کرد. در تمام این انقلاب ها، ایالات متحده امریکا، شکست نماینده یا نمایندگان مورد علاقه خود را در انتخابات را حتمی می دانست و بر این اساس، به طرح ریزی انقلاب مخملی دست زد. در تمام این انقلاب ها، نماینده یا نمایندگان مورد علاقه ایالات متحده امریکا، در انتخابات مغلوب شدند. در تمام این انقلاب ها، گروه شکست خورده در انتخابات، حکومت وقت را به تقلب در انتخابات، خشونت و بی کفایتی متهم کرده و این مسئله را بهانه نافرمانی مدنی از حکومت قرار داد. در تمام این انقلاب ها، حکومت وقت برای فرار از اتهامات و پایان دادن به بحران، به خواسته های مخالفین تن داد. در تمام این انقلاب ها، گروه سر کار آمده تمام خواسته های ایالات متحده را ظرف مدت کوتاهی برآورده کردند.

اما در ایران، امریکا شیطان بزرگ است. مردم ایران با انقلاب اسلامی، امریکا و نوکران او را از کشور اخراج کردند. امریکا در اذهان مردم ایران منفور است. مردم ایران امریکا را دشمن اصلی خود می دانند. بنابراین، امریکا باید فکر ورود به ساختارهای سیاسی و اجتماعی ایران را از سر بیرون کند.

رسانه های غربی در ایران کم طرفدار ندارند. اما تأثیر پذیری مردم از این رسانه ها، متفاوت از سایر ملت هاست. چرا که مردم اساسا نظام های سیاسی و اجتماعی غربی را قبول ندارند و دلیل استفاده آنها از برنامه های این رسانه ها، ضعف رسانه ملی در جلب رضایت آنهاست.

مردم ایران از نظام جمهوری اسلامی رضایت کامل دارند. اگرچه بسیاری از مردم از وضعیت معیشتی خود راضی نیستند، اما ضمن این نارضایتی، بهبود وضعیت موجود را در پیشرفت نظام جمهوری اسلامی می بینند و هرگز به خاطر این نارضایتی ها، تن به تغییر نظام نمی دهند. بنابراین، ناکارآمد و بی کفایت جلوه دادن دولت وقت، هرگز نمی تواند مقدمات تغییر نظام را در ایران فراهم کند.

مردم ایران به هیچ وجه دولت وقت را بی کفایت و ناکارآمد نمی دانند. اساس ورود جدی دشمنان به عرصه تبلیغات علیه دولت هم بر همین کارآمدی دولت استوار است. مطمئنا ایران توسعه یافته، ایران هسته ای، ایران فضایی، ایران نانوفناوری و ایران بیوتکنولوژی، ایران خطرناک تری برای نظام های استکباری است. دشمنان خود به خوبی می دانند که اگر این عمر این دولت ادامه پیدا کند، مردم ایران بیش از پیش به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی معتقد و پایبند می شود و این، راه نفوذ آنها به درون ساختارهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی ایران را به کلی سد می کند. لذا ساز بی کفایتی و ناکارآمدی دولت زدن در ایران امروز، بازخوردی را که آنها انتظار دارند، به دنبال نخواهد داشت.

زمانی که مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام الهی اعتقاد دارند، خواستار برخورد قاطع با کسانی خواهند بود که به هر نحو در صدد سرنگونی این نظام هستند. بنابراین وقتی در خیابان های تهران، حضور گسترده نیروی انتظامی را با ظاهری شبیه جنگاوران مشاهده می کنند، نه تنها خود را در معرض خشونت نمی بینند، بلکه حضور این نیروها مایه آرامش و اطمینان خاطر آنها خواهد بود.

مردم ایران برای حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران و پاسداری از انقلاب اسلامی ایران، هزاران شهید دادند. مردم ایران در طول سالهای دفاع مقدس، فشارهای زیادی را تحمل کردند. به قبل تر از آن که برگردیم، به زمانی که انقلاب به تازگی پیروز شده بود، شرایطی از این بدتر را می بینیم. فعالیت های غیر قابل کنترل گروهک های سیاسی در سالهای اول انقلاب، بحران جدی برای انقلاب به شمار می رفت. کشت و کشتارهایی که در کف خیابان ها به راه می انداختند، و ترس و وحشت و احساس ناامنی به دنبال آن، هنوز از خاطر مردم بیرون نرفته است. ترورهای پی در پی مردم بی گناه و ارکان نظام، شرایط سختی را برای کشور به وجود آورده بود. شاید تا کنون نظام جمهوری اسلامی ایران، سخت تر از آن دوران روزگار نگذرانده باشد. اما اعتقاد قلبی مردم به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، باعث شد که ایستادگی کنند و هرگز تسلیم نشوند. امروز هم مردم ایران همان اعتقادات را دارند و بر پایه آن، در هر شرایط سخت و دشواری ایستادگی می کنند. در آن زمان مایه آرامش و اطمینان قلب مردم، امام عزیز و بزرگوار بود، و امروز هم رهبر فرزانه انقلاب. محال است که مردم و مسئولین نظام تحت فشارهای سیاسی و امنیتی، تسلیم خواسته های شوم دشمنان انقلاب شوند.

نگاهی عالمانه و عاقلانه به فضای انتخاباتی کشور از ماه های پیش از برگزاری انتخابات تا کنون، و تحلیل درست بر اساس آن، هر انسان پاک سرشتی را از به توطئه دشمن آگاه می کند و او را از هر عملی که در راستای اهداف دشمن قرار گیرد، باز می دارد.

آخرین مطالب
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو