تبلیغات
خـون بهـا - به بهانه ادعای خودداری باشگاه پرسپولیس از شركت در مسابقات لیگ برتر در ماه مبارك رمضان
.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
به بهانه ادعای خودداری باشگاه پرسپولیس از شركت در مسابقات لیگ برتر در ماه مبارك رمضان

من نمی دانم كه نیت مدیریت باشگاه پرسپولیس چیست كه تصمیم گرفته در ماه مبارك رمضان در بازی های لیگ برتر شركت نكند؛ امیدوارم كه نیتش الاهی باشد؛ ولی می دانم كه مملكت ما به چنین تصمیم هایی -با نیات الاهی- بسیار محتاج است. نه فقط مسابقات لیگ برتر، كه هزار برنامه و هزار بی برنامگی دیگر هم هست كه نتیجه شان بی توجهی به احكام الاهی و كمرنگ شدن مؤلفه های فرهنگ ایرانی-اسلامی است.

اگر مسئولین خودشان دیندار باشند، كار به جایی نمی رسد كه عالمی و مرجعی بخواهد مجوزی صادر كند یا مخالفتی بكند. خودشان باید به این اندازه بفهمند كه برگزار كردن مسابقات لیگ برتر در ماه مبارك رمضان، چه قبل از افطار باشد، چه بعد از افطار باشد، معنایش روزه خواری دسته جمعی است؛ وگرنه شما اگر از سحر تا افطار هم فوتبال بازی كنی، اگر روزه باشی، خلاف شرع نیست.

در دانشگاه، ساعات كلاس ها با دقت تمام جوری تنظیم می شود كه حتی یك استكان چای از حضرات اساتید فوت نشود؛ ولی هیچ توجهی نمی شود كه نماز اول وقت فوت نشود. در محل كار، ناهار درست به هنگام اذان سرو می شود و نمازخانه خالی از جمعیت است. یادم می آید وقتی كه كوچك تر بودم روی شیشه مغازه ها می نوشتند كه این مغازه هنگام نماز به مدت نیم ساعت تعطیل می باشد. این روزها از این چیزها خبری نیست. سالن عروسی با 500 نفر گنجایش، 15 باب(!) دستشویی دارد، اما نمازخانه اش فقط سه نفر جا دارد. وارد فروشگاه های بزرگ كه می شوی، وارد هتل ها كه می شوی، روی تابلوهای بزرگ نوشته اند: پله های اضطراری، سرویس بهداشتی، آسانسور... ولی نمازخانه را باید از نگهبان جلوی در بپرسی كه كجاست...

هیچ كدام از این موارد خلاف شرع نیست. ولی نشان دهنده و گسترش دهنده ی بی تفاوتی نسبت به احكام الاهی است. باید از بی تفاوتی و بی خیالی ترسید! این درد كم و كوچكی نیست كه ما ساز و كاری درست می كنیم كه روزه نگرفتن عده ای به چشم مردم بیاید. بازیگر و خواننده و ورزشكار را می كنیم برای مردم الگو؛ بعد روزه نگرفتن و نماز نخواندن و حجاب نداشتنشان را به مردم نشان می دهیم؛ بعد در جای دیگر داد می زنیم كه به داد دین و فرهنگ برسید!

آن استاد و آن رییس دانشگاهی كه برای گپ و گفتش در راه پله با دانشجوها زمانبندی می كند و كلاسش را به همین خاطر ده دقیقه عقب و جلو می كند، اگر دیندار باشد، به دانشجویش می گوید كه نیم ساعت دیرتر یا زودتر كلاس را تشكیل می دهیم تا به نماز جماعت اول وقت برسیم. از این اگرها بسیار زیاد است و حوصله شمردنشان نیست و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

آخرین مطالب