تبلیغات
خـون بهـا - سهم ما از بیداری ملت ها
.: السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین :.
سهم ما از بیداری ملت ها

روزهایی که مشغول درس بودم و اخبار قیام های مردم مسلمان منطقه را می شنیدم، تصور می کردم که به زودی در کشور ما جریان تازه ای در راستای صدور انقلاب اسلامی به راه می افتد و این موضوع به گفتمان اصلی فضاهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی کشور تبدیل می شود.

پس از آزمون کارشناسی ارشد و چند روزی که به استراحت و انجام کارهای عقب مانده گذشت، نیت کردم مطالبی در این زمینه بنویسم تا از این سفره بی بهره نمانم؛ اما با خودم گفتم پیش از آن، سری بزنم به وبلاگ های دوستان تا با دیدگاه های دوستان آشنا شوم و خودم را ارزیابی کنم. تصور می کردم با حجم عظیمی از مطالب مرتبط مواجه خواهم شد و احتمالا آنچه من قصد نوشتن آن را دارم، تکراری خواهد بود؛ اما چنین خبرهایی نبود!

در نگاه اول، با خودم گفتم، دلیل این کم لطفی شاید این باشد که این موضوعات چندان برای دوستان اهمیت یا اولویت ندارد. اما این خود یک کم لطفی در حق دوستان است. همه دوستان اخبار قیام ها را دنبال می کنند و دست به دعا بلند دارند و برخی خود را برای جنگ آماده می کنند! اما علت آن چیست که در ظاهر امر، موضوع فحاشی به فائزه هاشمی رفسنجانی، از موضوع قیام های مردم مسلمان منطقه با این همه اهمیت و بزرگی، جذاب تر و ضروری تر می نماید؟!

حیف است که این تحولات پربرکت در امت اسلامی رخ دهد و ما حتی به اندازه روحیه دادن به یک جوان انقلابی هم در آن سهم نداشته نباشیم. بماند که این تحولات، بیش از هر چیز به آن اصول و مبانی نیازمند است که تنها در سینه من و شما است و فقط یک اراده قوی و یک همت بلند می خواهد تا متن شود؛ مقاله شود؛ شعر شود؛ عکس شود؛ فیلم شود؛ موسیقی شود؛... تا هزار صورت گوناگون بگیرد و به دل های برادران مسلمان ما راه پیدا کند. باور کنیم که می توانیم دنیا را هدایت کنیم و ظهور را نزدیک تر کنیم! جهان تشنه است؛ آب هم در دست ماست... کجایند دانشجوهای مؤمن و انقلابی که این روزها با جوانان مسلمان در سراسر دنیا در ارتباط باشند و مبانی انقلاب اسلامی و عقاید تشیع را ترویج دهند؟!

قرن ها است که غرب تصمیم دارد جوانان را با لذت و ثروت سرگرم کند و از این طریق، جهان را به راهی که خود می پسندد، ببرد. موجی که غربی ها در این راستا به راه انداختند، یک به یک ملت های دنیا را گرفتار کرد. اما امروز شاهد آن هستیم که به برکت انقلاب اسلامی، این موج بازتاب یافته و بیداری اسلامی و اسلام گرایی با نمادهایی همچون مقاومت و حجاب، در قلوب همه جوانان مسلمان در سراسر دنیا نفوذ کرده است.

غرب که قرن ها است با شعارهای آزادی لباس و پوشش شخصی و آزادی روابط زن و مرد گوش دنیا را کر کرده، امروز مجبور است دختران باحجاب مسلمان را با خشونت دستگیر کند و داشتن حجاب را جرم تلقی کند؛ چون از این بیداری وحشت دارد. این بیداری، نه تنها مسلمانان را، بلکه همه انسان ها را به خود جذب می کند.

فطرت همه انسان ها یکی است و هر آنچه که با فطرت آدمی سازگار و هماهنگ باشد، به شدت جذاب است؛ تا جایی که برای رسیدن به آن، بشر حاضر می شود جانش را هم بدهد. هنر ملت ما این است که بر اساس اصول و مبانی زندگی می کند که با فطرت انسان سازگار است و گمان نمی کنم در طول تاریخ، ملتی به اندازه ملت ما، سهم در هدایت بشر داشته باشد.

خداوند به ما توفیق دهد تا رفتار و گفتار و کردارمان سبب هدایت انسان ها شود.

آخرین مطالب